WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA KLASY I PUBLICZNEGO GIMNAZJUM

W KLUCZEWSKU NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Podręczniki dla klasy I i II na rok szkolny 2016/2017

zostaną wypożyczone uczniom w bibliotece szkolnej w dniu

02.09.2016 r.

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA KLASY III PUBLICZNEGO GIMNAZJUM

W   KLUCZEWSKU NA ROK SZKOLNY 2016/2017

MATEMATYKA „Matematyka z plusem”. Matematyka 3. Podręcznik dla klasy trzeciej gimnazjum. Autorzy: Zofia Bolałek, Małgorzata Dobrowolska, Marta Jucewicz  + zeszyt ćwiczeń + CD-ROM. Wyd. – Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Nr dopuszczenia 168/3/2011.

FIZYKA– Obowiązuje podręcznik z klasy I. „Eureka 2000”. Podręcznik do fizyki dla gimnazjum. Klasy 1 – 3. Autorzy: L. Krupiński, G. Barna, R. Dusza, J. Fornalska. Wydawca: Grupa Edukacyjna S.A.  Nr dopuszczenia 191/2009. Zeszyt przedmiotowo – ćwiczeniowy część III i IV.

BIOLOGIA– „Puls Życia 3”. Podręcznik do biologii dla gimnazjum. Autor: Beata Sągin, Andrzej Boczarowski, Marian Sęktas. Wydawnictwo Nowa Era. Zeszyt ćwiczeń. Nr dopuszczenia 58/3/2010

CHEMIA„Chemia Nowej Ery”. Część 3. Podręcznik dla gimnazjum. Autorzy: Jan Kulawik, Teresa Kulawik, Maria Litwin. Wydawnictwo – „Nowa Era”. Nr dopuszczenia 49/3/2010. Zeszyt ćwiczeń część 3.

HISTORIA „Bliżej historii”. Gimnazjum. Podręcznik. Klasa 3. Autorzy: Igor Kąkolewski, Krzysztof Kowalewski, Anita Plumińska-Mieloch oraz zeszyt ćwiczeń.  Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. Nr dopuszczenia 61/3/2009

WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE„Dziś i jutro”. Wiedza o społeczeństwie – podręcznik z ćwiczeniami dla klasy I – III gimnazjum. Część 2. Autorzy: I. Janicka, A. Kucia, T. Maćkowski. Wydawnictwo „Nowa Era”. Nr dopuszczenia 77/2/2010.

GEOGRAFIA– „Planeta Nowa 3”. Podręcznik do geografii do klasy trzeciej gimnazjum. Część 3. Autorzy: Mariusz Szubert. Wydawnictwo „Nowa Era”. Nr dopuszczenia 7/3/2009. Zeszyt ćwiczeń „Planeta Nowa 3” – E. Ćiklińska, A. Wawrzkowicz, J. Knopik.

ZAJĘCIA TECHNICZNE Zajęcia techniczne. Podręcznik dla gimnazjum Autor: Urszula Białka. Wydawnictwo: Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON Sp. z o.o. Nr dopuszczenia  199/2009.

JĘZYK POLSKI–  „Bliżej słowa”. Podręcznik do kształcenia literacko – językowo kulturowego dla klasy 3 gimnazjum. Autorzy: Ewa Horwath, Grażyna Kiełb. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A.  Nr dopuszczenia 27/3/2010 oraz zeszyt ćwiczeń Ewa Horwath, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A.

JĘZYK ANGIELSKI – „Next Move 4″. Autorzy: Katherine Stannett, Fiona Baddell. Wydawnictwo: Pearson Central Europe. Numer dopuszczenia MEN: 624/4/2014.

„Next Move 4” – ćwiczenia. Autor: Bess Bradfield.

RELIGIA–  „Błogosławieni, którzy naśladują Jezusa”. Autor : Ks. Dr K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Praszewska. Wydawnictwo JEDNOŚĆ Kielce. Nr dopuszczenia AZ-33-01/13-KI-1/16.

JĘZYK NIEMIECKI– „ Kompass  neu 3″. Podręcznik do języka niemieckiego dla gimnazjum. Autorzy: Elżbieta Reymont, Agnieszka Sibiga, Małgorzata Jezierska-Wiejak. Książka ćwiczeń. Wydawnictwo Szkolne PWN. Nr dopuszczenia 622/3/2013.

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE  – Obowiązuje podręcznik z klasy I. Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie dla uczniów klas I – III gimnazjum. Autorzy: Krystyna Maśnik, Wojciech Śledziński, Grażyna Węglarczyk, Jadwiga Wronicz. Wydawnictwo: „Rubikon”. Nr dopuszczenia 205/2009.

ZAJĘCIA   ARTYSTYCZNE –  „Łączy nas śpiew” (śpiewnik dla ucznia). Autor: Joanna Sztejnbis – Zdyb; wydawnictwo – Mac Edukacja.

MUZYKA – „Muzyczny świat”. Autor: Teresa Wójcik. Nr dopuszczenia 138/2009. Wydawnictwo: Grupa Edukacyjna Mac Edukacja.