Losy absolwentów


Losy Absolwentów

Michał Zięba odwiedził Naszą Szkołę

26 września 2017 roku miało miejsce spotkanie klas trzecich z absolwentem naszego gimnazjum Michałem Ziębą, który obecnie jest studentem Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Najpierw nasz gość opowiedział, jak wyglądała jego dotychczasowa edukacja. Zwrócił szczególną uwagę na systematyczność w procesie zdobywania wiedzy. Nic nie przychodzi nam bez pracy i potrzeba wiele wysiłku, by zdobyć upragniony zawód.
Podczas spotkania Michał podkreślił, że nauka jest drogą, która pozwoli w przyszłości osiągnąć sukces. Dlatego należy regularnie poszerzać swoje wiadomości i umiejętności. Zwrócił uwagę gimnazjalistów na ogromną rolę medycyny w życiu każdego z nas. Pokazał przygotowaną przez siebie prezentację, która przedstawiała opis przypadku choroby nowotworowej u młodego człowieka. Na tym przykładzie udowodnił, jak potrafi być podstępna i przez wiele lat nie dawać żadnych objawów. Stąd też prosił uczniów, by regularnie się badali i zwracali uwagę na spożywane produkty, które w dużym stopniu wpływają na nasz stan zdrowia. Później odpowiadał na pytania uczniów.
Podsumowując stwierdził, że przed trzecioklasistami drzwi do sukcesu stoją otworem, ponieważ każdy jest kowalem swojego losu. Kończąc podkreślił, że kilka lat temu też był uczniem tego gimnazjum i wkrótce to może ktoś z nich będzie mógł przyjść i opowiedzieć o swoich sukcesach.

Zdjęcia TUTAJ:

Krzysztof Barczyński z wizytą w Naszym Gimnazjum [07.01.2015r.]

W dniu 7.01.2015 roku  uczniowie klas III uczestniczyli w spotkaniu z absolwentem naszego gimnazjum Krzysztofem Barczyńskim. Przedstawił on swoja bardzo interesująca ścieżkę zawodową.

Po ukończeniu gimnazjum  w Kluczewsku, LO im Władysława Sikorskiego we Włoszczowie rozpoczął studia na wydziale astronomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie pracuje, doktoryzuje się prowadząc badania naukowe w Instytucie Fizyki w Gottingen w Niemczech. Jego zainteresowania naukowe skierowane są na badania Słońca. Poza tym prowadzi zajęcia ze studentami co daje mu dodatkową satysfakcję, oraz możliwości dzielenia się swoimi osiągnięciami naukowymi.

Spotkanie z Krzysztofem ukazało  gimnazjalistom jak ciekawe i ekscytujące może być spotkanie z nauką. Odpowiadając na pytania przybliżył im tajniki studiowania oraz pracy naukowej na wyższej uczelni. Swoją postawą dał wszystkim do zrozumienia, że przy odrobinie chęci i systematyczności możemy osiągnąć zamierzone cele i realizować własne zainteresowania.

Sukces naszego absolwenta [22 wrzesień 2014r.]

30 września 2014 roku w Publicznym Gimnazjum w Kluczewsku miało miejsce spotkanie uczniów klas trzecich i drugich z absolwentem naszej szkoły Bartłomiejem Wojciechowskim, obecnie studentem piątego roku Automatyki i Robotyki na Wydziale Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki Świętokrzyskiej. Nasz wychowanek był członkiem zespołu, który zaprojektował i zbudował robota marsjańskiego. Jego grupa wzięła udział w międzynarodowych zawodach European Rover Challenge, które odbywały się po raz pierwszy w Europie w dniach 5-7 września w Podzamczu koło Chęcin. W konkursie uczestniczyły drużyny z różnych państw. Nasi reprezentanci uplasowali się na drugiej lokacie.

Podczas spotkania z młodszymi kolegami Bartłomiej wielokrotnie podkreślał olbrzymią rolę nauki, w szczególności znajomości języków obcych i pogłębienia swojej pasji w osiągnięciu życiowego sukcesu. Pokazał, że zwykły chłopak jeżeli tylko chce potrafi dokonać wielkich rzeczy. Następnie przedstawił swoją historię, którą udowodnił, że przed każdym z obecnych droga do wymarzonej kariery stoi otworem.

Następnie nasz gość przedstawił kolejne etapy powstawania łazika marsjańskiego. Wspomniał o kosztach materialnych, wyrzeczeniach i nowoczesnych technologiach wykorzystanych podczas budowy swojego dzieła.

Na koniec podzielił się z nami swoimi planami na przyszłość. Jego grupa Impuls pragnie sprawdzić swoje umiejętności podczas przyszłorocznego konkursu University Rover Challenge na pustyni Utah w Stanach Zjednoczonych. Niestety na chwilę obecną uczelnia nie dysponuje funduszami pozwalającymi na uczestnictwo w tych prestiżowych zawodach. Studenci sami szukają sponsorów, są jednak pod tym względem optymistami.

Zdjęcia ze spotkania z Bartłomiejem Wojciechowski na Profilu Facebooka Naszego Gimnazjum

Gratulujemy Naszym Absolwentom [16 listopad 2012r.]

Absolwenci Publicznego Gimnazjum w Kluczewsku – Marta Prokop i Michał Zięba (obecnie I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie) znaleźli się na podium etapu wojewódzkiego Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego. W eliminacjach powiatowych we Włoszczowie wzięło udział ponad 40 uczniów z I liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 imienia Hetmana Stefana Czarnieckiego. W konkursie brali udział wyłącznie uczniowie klas niematematycznych. Odbył się on w dwóch kategoriach – dla uczniów klas drugich i tegorocznych maturzystów. Marta Prokop triumfowała w kategorii dla uczniów klas drugich a do etapu wojewódzkiego awansował także Michał Zięba.

Etap wojewódzki odbył się w Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach, gdzie swoją klasę udowodnili nasi absolwenci. Marta Prokop zdobyła drugie miejsce i srebrny medal w kategorii P1 natomiast Michał Zięba zdobył trzecie miejsce i brązowy medal w kategorii P2.

Naszym absolwentom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

źródło: Echo Włoszczowy nr 46 (388) 16.11.2012r.

Stypendium premiera dla naszych absolwentów! [14 listopad 2011r.]

Bardzo miło nam jest poinformować, że absolwenci naszego Gimnazjum – Patrycja Szymczyk (II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 imienia Hetmana Stefana Czarnieckiego) oraz Marcin Wojciechowski (I Technikum Rolnicze w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 imienia Hetmana Stefana Czarnieckiego) zostali uhonorowani najbardziej prestiżowym stypendium w Polsce –  prezesa Rady Ministrów – Donalda Tuska na rok szkolny 2011/2012. W powiecie włoszczowskim stypendium otrzymało 5 osób, z czego dwoje jest absolwentami Gimnazjum W Kluczewsku. Uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów z czterech powiatów – kieleckiego, jędrzejowskiego, włoszczowskiego i koneckiego odbyła się 7 listopada w Muzeum imienia Przypkowskich w Jędrzejowie. Gratulacje wyróżnionym złożyli między innymi wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka – Koruba, kurator oświaty Małgorzata Muzoł, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żąłądek oraz starostowie – jędrzejowski Edmund Kaczmarek i włoszczowski Zbigniew Matyśkiewicz. (żródło: Echo Włoszczowy, 10.11.2011r., nr 45 (375)

Naszym absolwentom oraz pozostałym nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.