Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

26 września 2016r uczniowie Publicznego Gimnazjum w Kluczewsku po raz kolejny wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Młodzież naszej szkoły docenia znaczenie umiejętności szybkiego liczenia w pamięci i dlatego też skrupulatnie powtórzyła tabliczkę mnożenia w zakresie do 1000, aby w tym dniu nikt nie pomylił się w rachunkach. Sprawdziliśmy w klasach swoją biegłość w wykonywaniu obliczeń pamięciowych. Mamy nadzieję, że te umiejętności ułatwią nam naukę matematyki i pomogą w praktycznym jej wykorzystaniu w życiu codziennym. Małgorzata Lipniak

dsc_0003

Projekty Edukacyjne Klas Drugich

21 czerwca 2016 roku w uczniowie Publicznego Gimnazjum w Kluczewsku prezentowali przygotowane przez siebie projekty. Projekt edukacyjny klasy II ,,a” nosił tytuł Używki w życiu dorastającego człowieka. Dotyczył marketingowego traktowania rzeczywistości oraz wpływu mediów na promowanie niewłaściwych postaw wśród młodzieży. Uczniowie zaprezentowali, nakręcony przez siebie film Moje życie, mój wybór, w którym pokazali problemy nastolatków. Zwrócili uwagę na rolę jaką odgrywają koledzy, nauczyciele i rodzice w kształtowaniu i umacnianiu asertywnych postaw oraz promowaniu mody na życie bez uzależnień.  Zupełnie inny […]

logo

Wycieczka do Zakopanego

7 czerwca o godzinie 6:00 wraz z opiekunami wyruszyliśmy autokarem na wycieczkę do Zakopanego. Po przybyciu na miejsce, udaliśmy się na wędrówkę w góry. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Dolinę Kościeliską. Widoki były niesamowite. W czasie drogi powrotnej przechodziliśmy przez  jaskinię Smocza Jama. Było to dla nas niezapomniane przeżycie. Wracając do pensjonatu, odwiedziliśmy  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem, gdzie mogliśmy podziwiać piękne witraże oraz ołtarz papieski w „parku fatimskim”. Po krótkim odpoczynku wszyscy udaliśmy się na basen. Zabawa była przednia. Następnego […]

logo

DSC_0279

IV Powiatowy Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej “Sing mit Freude”

IV Powiatowy Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej “Sing mit Freude” dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów, którego organizatorem jest Publiczne Gimnazjum w Kluczewsku już za nami. 13 czerwca 2016  roku w Publicznym Gimnazjum zaprezentowało się 20 uczestników z Konieczna, Włoszczowy, Kurzelowa, Czarncy, Krasocina, Łopuszna I Kluczewska. Z roku na rok konkurs ten zdobywa coraz większą popularność a jego uczestnicy z powodzeniem promują  naukę języka niemieckiego poprzez śpiew, a co najważniejsze mają możliwość popularyzacji swojego dorobku wokalnego. Zebrana publiczność  była pod wrażeniem  umiejętności […]