Wesołych Świąt!!!

„Zdrowych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2017 składa Społeczność Szkolna PG Kluczewsko”

logo

wp_20161207_001

Programowanie naszą przyszłością

W ramach ogólnoświatowej inicjatywy Hour of code (Godzina kodowania) dnia 07.12.2016r. w godzinach 1600  do 1800 odbyły się  zajęcia uczniów klasy I a. W pierwszej części spotkania w trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój pod opieką pani Beaty Bąk uczniowie rozegrali mecz piłki siatkowej. Następnie uczniowie zjedli zdrowy posiłek w formie świeżych owoców i przygotowanych wcześniej sałatek. W drugiej części spotkania uczniowie pod opieką Barbary Herczyńskiej uczyli się podstaw programowania i za pomocą programu Scretch stworzyli grę pt. „Kot goni […]


Godzina Kodowania

Dnia 1.12.2016r w godzinach 15.00-18.00 zostały przeprowadzone dodatkowe zajęcia z gimnazjalistami w ramach zajęć promujących programowanie w Sratch’u. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Lipniak  tworzyli proste gry komputerowe.. Efektem wytężonej pracy młodych informatyków były bardzo interesujące projekty gier komputerowych o tematyce kosmicznej.. Zajęcia te były przeprowadzone w ramach realizacji programu edukacyjnego Mistrzowie Kodowania i innowacji programowej „Z programowaniem za pan brat”.  Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że programowanie to nie tylko atrakcyjny i pożyteczny sposób spędzenia wolnego czasu, ale i zajmująca […]

logo

logo

WYWIADÓWKA!!!

W dniu 15 grudnia 2016r. (czwartek) w PG Kluczewsko odbędzie się WYWIADÓWKA Godzina 15:30 – Spotkanie Ogólne w Sali Gimnastycznej Godzina 16:00 – Spotkania z wychowawcami w klasach Serdecznie zapraszamy.


Aktywne przerwy – ćwiczyć każdy może

W naszej szkole od niedawna można aktywnie spędzić czas na przerwie. We wtorki o godzinie 12 z pomocą chętnych gimnazjalistek organizowane są tańczące  przerwy, natomiast w środy o godzinie 11 – aktywna przerwa dla tych, którzy chcą zagrać w piłkę nożną, badmintona lub porzucać do kosza. Aktywne przerwy to wspaniała zabawa integracyjna i doskonały sposób na aktywność ruchową  w szkole dającą odprężenie i relaks.                                                                                                            Beata Bąk

cropped-logo.png

dsc_0286

Wszyscy możemy być olimpijczykami

1 grudnia Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Kluczewsku odwiedziło dwóch wspaniałych gości. Byli to niepełnosprawni sportowcy: p. Michał Szafrański i p. Andrzej Wójcik. Pan Michał w 2016 roku na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w lekkoatletyce, zdobył dwa złote (rzut dyskiem i pchnięcie kulą) oraz srebrny medal w rzucie oszczepem. Pan Michał jest także Prezesem Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl. Pan Andrzej,  jest obecnym Wicemistrzem Polski w grze Boccia w kategorii BC4. Wicemistrzostwo zdobył w listopadzie tego roku w zawodach rozgrywanych w Zielonej Górze. […]