Projekty Edukacyjne Klas Drugich

21 czerwca 2016 roku w uczniowie Publicznego Gimnazjum w Kluczewsku prezentowali przygotowane przez siebie projekty. Projekt edukacyjny klasy II ,,a” nosił tytuł Używki w życiu dorastającego człowieka. Dotyczył marketingowego traktowania rzeczywistości oraz wpływu mediów na promowanie niewłaściwych postaw wśród młodzieży. Uczniowie zaprezentowali, nakręcony przez siebie film Moje życie, mój wybór, w którym pokazali problemy nastolatków. Zwrócili uwagę na rolę jaką odgrywają koledzy, nauczyciele i rodzice w kształtowaniu i umacnianiu asertywnych postaw oraz promowaniu mody na życie bez uzależnień.  Zupełnie inny […]

logo

Wycieczka do Zakopanego

7 czerwca o godzinie 6:00 wraz z opiekunami wyruszyliśmy autokarem na wycieczkę do Zakopanego. Po przybyciu na miejsce, udaliśmy się na wędrówkę w góry. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Dolinę Kościeliską. Widoki były niesamowite. W czasie drogi powrotnej przechodziliśmy przez  jaskinię Smocza Jama. Było to dla nas niezapomniane przeżycie. Wracając do pensjonatu, odwiedziliśmy  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem, gdzie mogliśmy podziwiać piękne witraże oraz ołtarz papieski w „parku fatimskim”. Po krótkim odpoczynku wszyscy udaliśmy się na basen. Zabawa była przednia. Następnego […]

logo

DSC_0279

IV Powiatowy Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej “Sing mit Freude”

IV Powiatowy Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej “Sing mit Freude” dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów, którego organizatorem jest Publiczne Gimnazjum w Kluczewsku już za nami. 13 czerwca 2016  roku w Publicznym Gimnazjum zaprezentowało się 20 uczestników z Konieczna, Włoszczowy, Kurzelowa, Czarncy, Krasocina, Łopuszna I Kluczewska. Z roku na rok konkurs ten zdobywa coraz większą popularność a jego uczestnicy z powodzeniem promują  naukę języka niemieckiego poprzez śpiew, a co najważniejsze mają możliwość popularyzacji swojego dorobku wokalnego. Zebrana publiczność  była pod wrażeniem  umiejętności […]


Z wizytą w ZPUE

13 czerwca  2016 roku  uczniowie klas drugich naszego gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Włoszczowy do największego zakładu pracy w naszej okolicy – ZPUE . ZPUE to producent urządzeń dla elektroenergetyki a głównymi odbiorcami wyrobów tego przedsiębiorstwa  są zakłady energetyczne, przemysłu petrochemicznego, wydobywczego, hutnictwa oraz wykonawcy robót  elektrycznych i hurtownie urządzeń elektrycznych. Uczniowie zapoznali się ze strukturą organizacyjną przedsiębiorstwa oraz produkcją  poszczególnych elementów.  Oglądając hale  poznali nowoczesne urządzenia i maszyny wykorzystywane do produkcji  oraz  elementy wyposażenia stacji transformatorowych. Zdobyte informacje […]

logo

logo

Wizyta pszczelarza

W dniu 31 maja 2016 roku uczniowie klas pierwszych mieli okazję spotkać się z panem Eugeniuszem Gromadą, pszczelarzem z Ciemiętnik. Celem tej lekcji była możliwość poznania ciekawego zawodu pszczelarza. Pszczelą edukację zaczęliśmy od nauki rozróżniania rodzajów pszczół, np.: robotnicy, trutnie, królowej Przez cały ten czas pan Eugeniusz dzielnie odpowiadał na nasze pytania. Następnie omówiliśmy istotny temat zapylania kwiatów przez te pracowite zwierzęta. Poznaliśmy też przebieg życia pszczół, a także wykonywane przez nie czynności i nadane im obowiązki. Na końcu poznaliśmy […]