Chłopcy PG Kluczewsko zagrają w Finale Województwa

26 kwietnia w hali OSiR we Włoszczowie odbył się jeden z Półfinałów Wojewódzkich w Piłce Siatkowej Chłopców. Do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły: Gimnazjum Nr 1 Jędrzejów, Gimnazjum Nr 1 Włoszczowa, PG Dobromierz i PG Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Kluczewsko – Jędrzejów 2:0 (25:16; 25:14), Dobromierz – Włoszczowa 2:0, Kluczewsko – Włoszczowa 2:1 (25:14; 22:25; 15:10), Dobromierz – Jędrzejów 0:2, Kluczewsko – Dobromierz 2:0 (25:16; 25:18), Włoszczowa – Jędrzejów 0:2. Zawody z […]

DSC_0026

XL804846

Siatkarki PG Kluczewsko zagrają w Finale Wójewódzkim

25  kwietnia 2015 roku w  Ćmińsku  odbyły się  Półfinały Wojewódzkie   w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W  zawodach wzięły udział  trzy  drużyny gimnazjalne, tj:  z  Ćmińska, Działoszyc i Kluczewska. Nasze dziewczyny  zajęły I miejsce, wygrywając z drużyną z Działoszyc –  25:6; 25:13 oraz z gospodyniami zawodów – 25:19; 25:18. Zajmując I miejsce zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego w/w dyscyplinie. Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawiała  się następująco: I m. PG Kluczewsko, II m. ZS Ćmińsk, III m. PG Działoszyce. Dziewczyny wystąpiły w składzie: Magdalena […]


Nasi Gimnazjaliści z wizytą w Eksperymentarium

12 kwietnia 2016 roku grupa gimnazjalistów uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Łodzi. Uczniowie mieli możliwość  obejrzenia  prezentacji „Gwiazdozbiory wiosennego nieba” w Planetarium EC1. Warto wspomnieć, że jest to obiekt jeden z najnowocześniejszych w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej. Oglądając rozgwieżdżone niebo prezenter opowiadał o astronomii, historii, teraźniejszości i przyszłości eksploatacji kosmosu i odkryć, które zmieniły jej dzieje. Ponadto przypomniał mity i legendy związane z wiosennymi gwiazdozbiorami. Kolejnym etapem były  warsztaty z Profesorem Einsteinem: „Fizyka i chemia od kuchni” w […]

logo

Konkurs strażacki

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież zapobiega pożarom”

Jak to bywało w latach ubiegłych, tak i w tym roku nasi uczniowie zmagali się w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej, którego to 39 edycja odbywała się pod hasłem ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. Eliminacje Gminne odbyły się 30.03.2016 roku, w budynku szkolnym w Kluczewsku. Spośród trzech szkół naszej gminy, najlepszymi okazali się w kategorii szkół podstawowych:  Bartosz Wąsowicz z ZPS w Kluczewsku, oraz w kategorii Gimnazja:  Marcin Wójcik z PG w Kluczewsku. To właśnie ci chłopcy reprezentowali naszą gminę na szczeblu powiatowym, […]


Życzenia Świąteczne

Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych życzy Społeczność Szkolna PG Kluczewsko

wielkanoc

logo

Zajęcia Techniczne – Kulinarne

W lutym w naszym gimnazjum została przeprowadzona lekcja otwarta przez uczniów Szkoły Ponadgimnazjalnej nr3. we Włoszczowie, na temat zdrowego odżywiania. W ramach tych zajęć uczniowie klas trzecich dowiedzieli się jak prawidłowo bilansować swoją dietę oraz wykonali pod kierunkiem starszych kolegów sałatkę warzywną z kaszą kuskus. Rozsmakowali się w gotowaniu i na zajęciach technicznych klasa lekcyjna zamieniła się w wykwintną restaurację. Uczniowie stworzyli kulinarne arcydzieła. Każda grupa wykazała się pomysłowością i oryginalnością w przygotowaniu posiłku. Ich dzieła można obejrzeć w galerii […]